Ez azt jelentené, hogy korlátlan időt tudnak eltölteni majd társaikkal a gazdik és nem kell tartaniuk semmilyen allergiás reakciótól? A későbbiekben megválaszoljuk az igazat. Ezt kihasználva, természetesen rengeteg pénzt elkérnek egy ilyen „különleges” blökiért.
A legnépszerűbb variációk
Labradoodle: labrador és uszkár keverék. Ennél a hibrid kutyánál állítólag egy hypo – allergén szőrzetet sikerült varázsolni, hála az uszkárnak.
Puggle: mopsz és beagle keverék. A mopszokra jellemző „nyomott” orrszerkezet és az ebből adódó légzési nehézségek nélkül.
Maltipoo: a máltai selyemkutya és az uszkár ötvözete. Játékos, kellemesen aktív kutya.
A vásárlásnál kapunk egy magán okiratot és egy törzskönyvet is. A mikrochip is sokat segíthet. Amikor azt halljuk, még túl kicsi hozzá, akkor kezdhetünk gyanakvóak lenni, hiszen ez nem igaz! Törvény írja elő, hogy az adás-vétel előtt már rendelkezniük kell a kutyáknak ezzel. 8 hetes korukig kötelező az anyjukkal lennie, persze ezt a szaporítók szeretik elfelejteni.
És végezetül a keverék kutyusok, akik több fajtatiszta vagy más vegyes kutyák tenyésztéséből származnak. Nem rendelkeznek törzskönyvvel és általában véletlen érés eredménye. A leghűségesebb és legodaadóbb társak tudnak lenni. Jó genetikai sokszínűséggel rendelkeznek. A biológusok szerint ez meghatározó az egészségükre. Valójában néhány komoly egészségi probléma csak akkor fordul elő, ha a hozzátartozó szülők azonos génjeit párosítják a kölykökben. De 80%-ban sokkal kevesebb a valószínűség az egészségügyi problémákra.
„Amint az várható volt, azt találtuk, hogy a vegyes fajta kutyák átlagéletkora magasabb volt, mint a fajtatiszta kutyáké.”
„A pórázon sétáltatott keverék kutyák gyakrabban ugrottak fel emberekre és nem válaszoltak, ha hívták őket. A keverékek a morfológiai értelemben vett sokféleségük ellenére nem képviselik az „átlagos” kutyákat, hanem sajátos viselkedési jellemzőkkel rendelkező kutyák különleges csoportját alkotják.”